Menu

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Wyszukiwanie

Meta roku duszpasterskiego 2017/2018


Wszyscy wierni parafii pw. Maryi Matki Bożej w Jawidzu-Rokitnie do końca czerwca 2018 r. byli uwrażliwiani na Kościół, w którym czujemy się rodziną poprzez organizowane wydarzenia parafialne w piątym roku Parafialnego Programu Odnowy i Ewangelizacji.


Wydarzenia ewangelizujące:

29 IX 2017. Świętych Archaniołów

Hasło: Najbezpieczniej pod skrzydłami Anioła

Gest: Zachęcamy wszystkie rodziny w parafii , aby w dniu 29 września w święto Świętych Archaniołów podjęli modlitwę w intencji rodizny za wstawiennictwem Michała Archanioła.

11 XI 2017. Święto Niepodległości

Hasło: Zły to ptak co własne gniazdo kala

Gest: Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w dniu Święta Niepodległości przeczytali rachunek sumienia dotyczący miłości i powinności wobec Ojczyzny.

6 I 2018. Uroczystość Objawienia Pańskiego

Hasło: Dobro dane innym wraca podwójnie

Gest: Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w uroczystość Objawienia Pańskiego na wzór Trzech Króli udali się do sąsiada i przekazali mu kartkę dziękczynną.

II 2018. Tłusty Czwartek

Hasło: Przez żołądek do serca

Gest: Zachęcamy rodziny, aby w Tłusty Czwartek udali się do sąsiada z pączkiem.

IV 2018. Niedziela Miłosierdzia

Hasło: Człowiek, który nie potrafii przebaczać jest największym wrogiem samego siebie

Gest: Zapraszamy wszystkich, aby w rodzinach jej członkowie podjęli gest przeproszenia sieie nawzajem, by doświadczyć Bożego Miłosierdzia.

3-10 VI 2018. Dzień rodzinny

Hasło: Bez ciebie nie będziemy prawdziwą rodziną

Gest: Zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii do wspólnego rodzinnego spędzenia czasu na festynach zorganizowanych w Jawidzu i Rokitnie.

Jawidz - Rokitno

Parafia w Internecie

Historia powstania parafii

Jawidz

Parafia powstała 30 grudnia 1988 r. przez wyłączenie z obszaru parafii Bystrzyca (dekanat łęczyński) i Niemce (dekanat lubartowski). Początkowo należała do dek. łęczyńskiego, a od 1994 r. - do lubelskiego podmiejskiego. Pierwszym proboszczem został ks. Wiktor Łopuch.

Murowany kościół w Jawidzu pw. MB Nieustającej Pomocy wybudowany latach 80. jako filię parafii Bystrzyca. W latach 1985-1987 świątynia została rozbudowana. Zmodernizowano wówczas wieżę - dobudowano front kościoła, wzniesiono boczne nawy, jak również budynek plebanii.

Rokitno

Kościół drewniany w Rokitnie pw. MB Królowej Polski wzniesiono w latach 1981-85, po czym przeprowadzono jego rozbudowę. Powstała w tym czasie zakrystia oraz część gospodarcza zabudowań. Kościół na zewnątrz został ocieplony poprzez elewację zewnętrzną wykonaną w latach 1996-1997. Ostatnio został nabyty plac pod planowaną budowę nowej świątyni murowanej, przy której będzie założony mały cmentarz dla tamtejszej społeczności kościelnej. W 1997 r. zrobiono również metalową konstrukcję dzwonnicy.

Kościoły zostały pobłogosławione w czasie pierwszej wizytacji kanonicznej 18 listopada 1990 r. przez bpa Piotra Hemperka.

Program duszpasterski

Realizacja Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii od roku 2012 r. 

2013 r. Parafia realizuje I Etap wdrażania programu. Buduje struktury parafialne, programuje wydarzenia na dany rok. Trwają prace nad redakcją Listu do parafian. W celu lepszej komunikacji, integrowaniu wspólnoty parafialnej został powołany blog internetowy.

Proboszcz ks. Stanisław Jerzy Kryszczuk

e-mail: 

17-18 II 2017. Odkrywanie posłania

W parafii Jawidz-Rokitno w dniach 17-18 luty odbyły się rekolekcje dla posłańców i osób zaangażowanych. W spotkaniu uczestniczyły 23 osoby wraz z ks. Proboszczem Stanisławem Kryszczukiem.

Rekolekcje poprowadził ks. Andrzej Lupa z Łęcznej. Ich tematem było: Odkrywanie posłania jakie stawia przed nami Chrystus, na podstawie ostatniego rozdziału z Ewangelii św. Marka. Tematy poszczególnych konferencji: Spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem, Posłanie, Miejsce głoszenia, Komu głosić, Kto uwierzy, Znaki towarzyszące głoszącym.

W czasie rozważań był czas na pracę w grupach i dzieleniem się doświadczeniem posługi Posłańca. Spotkania ubogacone były pokazami multimedialnymi, a także humoreskami. Nie zabrakło kawy, herbaty i ciastka, a nawet pizzy. Rekolekcje zakończyły się wspólnym posiłkiem i błogosławieństwem.

Galeria

Facebook PGP

Blog Grupy światowej

Listy do Parafian

Radio Watykan

Episkopat PL

Rosary for persecuted

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7596