Menu

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Wyszukiwanie

Malbork, 16-18 sierpnia 2013 r.

WIARA RODZINY W ODNAWIAJĄCEJ SIĘ PARAFII

Pod takim hasłem odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka parafii realizujących Program Odnowy i Ewangelizacji. Gospodarzem pielgrzymki była niezwykle gościnna parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku. Na spotkaniu zgromadzili się przedstawiciele 16. wspólnot parafialnych z całej Polski wraz ze swoimi duszpasterzami: z Denkowa, Elbląga, Hrubieszowa, Jawidza-Rokitno, Krosna, Krosna Polanki, Lublina, Łęcznej, Morawicy, Przemyśla, Szewnej, Szówska, Torunia Trzebini i Warszawy, tworząc 400. osobową wspólnotę.

Piątek 16 sierpnia

Spotkanie pielgrzymkowe rozpoczęło się uroczystą Mszą św., której przewodniczył ks. Mieczysław Nowak, wieloletni dyrektor Polskiej Grupy Promotorów, natomiast homilię wygłosił ks. Adam Lewandowski, Proboszcz parafii archikatedralnej w Lublinie.

Bezpośrednio po Eucharystii odbyła się prezentacja parafii. Przedstawiciele wspólnot parafialnych podzielili się etapem realizacji programu oraz podejmowanym inicjatywami duszpasterskimi skierowanymi do rodzin. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim, po którym pielgrzymi udali się do rodzin, gdzie dzielenie się życiem trwały często do późnych godzin … 

Sobota 17 sierpnia

O godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. UNICEF odbyło się spotkanie w małych 20. osobowych grupach na temat: Wiara w rodzinie jako źródło i model odnowy parafialnej. Uczestnicy spotkania podjęli refleksję nad przekazem wiary w rodzinach, następnie odnieśli się do światła słowa Bożego i nauczania Kościoła tak, by na zakończenie wspólnych rozważań określić, co trzeba uczynić, by życiem wiary w rodzinach odpowiedzieć Bogu na Jego słowo. Następnie pielgrzymi zostali zaproszeni do zwiedzenia Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Część popołudniowa rozpoczęła się od zebrania relacji z pracy w małych grupach, po czym wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek w pomieszczeniach domu parafialnego, który, podobnie jak kościół, jest jeszcze w trakcie budowy. O godz. 18.00 sprawowana była Msza św., której przewodniczył dyrektor Polskiej Grupy Promotorów – ks. Stanisław Zając, homilię wygłosił ks. Andrzej Lupa, Proboszcz parafii św. Barbary w Łęcznej. Po Mszy św. odbyła się konferencja na temat: Indywidualizm a duchowość komunii w Kościele, którą wygłosił ks. Stanisław  Zając. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim, podczas którego wielu pielgrzymów złożyło świadectwo swego doświadczenia i ubogacenia się pielgrzymką.

Niedziela 18 sierpnia

Niedzielny poranek rozpoczął się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Styrna, ordynariusz diecezji elbląskiej. W procesji z darami przedstawiciele parafii zanieśli znak swej wspólnoty, Książkę Roku zawierającą program na rok duszpasterski 2013/2014  oraz dar symbolizujący daną parafię. Tradycyjnie odbyły się pamiątkowe zdjęcia grupowe, następnie gorący posiłek i pielgrzymi wyruszyli w drogę powrotną.

Spotkanie pielgrzymkowe było niezwykłym darem dla każdego uczestnika, czasem bliższego poznania się, dzielenia swoich doświadczeń i umacniania się na wspólnej drodze odnowy i ewangelizacji.

Konspekt do pracy w parafiach

Galeria 1 * Galeria 2  * Galeria 3  * Galeria 4

Następne spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się w parafii Krosno - Polanka. Przedstawiciele tej wspólnoty parafialnej przyjęli do siebie symbole pielgrzymkowe: Krzyż i księgę Pisma Świętego.

 

RAMOWY   PROGRAM

PIELGRZYMKI PARAFII realizujących

Parafialny Program Odnowy i Ewangelizacji

16 sierpnia 2013 – piątek

Przyjazd do parafii św. Urszuli do godz. 16.00 – rozprowadzenie do domów i posiłek

18.00 – spotkanie przy parafii: prezentacja przybyłych parafii

21.00 – rozejście się na noclegi i posiłek w rodzinach

17 sierpnia 2013 – sobota

9.00 – 10.00 – spotkania w grupach w szkole nr 5

10.00 – 13.00 – zwiedzanie zamku i miasta

13.00 – 15.00 – posiłek w rodzinach

16.00 - 21.00 – spotkanie w kościele i Msza św.

21.00 – po Apelu do domów - kolacja w rodzinach

18 sierpnia 2013 – niedziela

8.00 – Msza św. z Ks. Biskupem Janem Styrną kończąca pielgrzymkę

Po Mszy św. zdjęcia grupowe z Ks. Biskupem

 Wspólny posiłek przy kościele i wyjazd pielgrzymów

Facebook PGP

Blog Grupy światowej

Listy do Parafian

Radio Watykan

Episkopat PL

Rosary for persecuted

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
2989